POKUŠAJ PREVARE

Kinezi moraju shvatiti - Maradonu je nemoguće kopirati!

04.03.2015 u 10:09

U utorak su se igrale utakmice drugog kola azijske nogometne lige prvaka, a kineski Shandong Luneng bio je domaćin korejskom Jeonbuku Motorsu

Domaćini su na kraju doživjeli uvjerljiv poraz (1:4), nakon kojeg su zauzimaju treće mjesto u skupini E.

Jedini pogodak za domaćine zabio je 27-godišnji napadač Xu Yang. No, isti taj Xu yang postao je i tragičar svoje momčadi.

Naime, u 79. minuti, kada je njegova momčad gubila 3:1 pokušao je prevariti suca. Nakon ubačaja s lijeve strane, Yang je u skoku skrenuo rukom loptu prema golu. Međutim, osim što je lopta pogodila vratnicu odnosno nije ni ušla u gol, sudac je taj nesportski potez primijetio te igraču pokazao žuti karton.

A kako mu je to bio drugi, Yang je u 79. minuti morao s terena, čime su praktički bile izgubljene sve nade domaćina u mogući preokret.

Na taj je način dokazano da Kinezi ipak ne mogu baš sve kopirati. Jer autori videa odmah su se sjetili Maradonine 'Božje ruke', na SP-u 1986. protiv Engleske.