BUNDESLIGA

Olića dočekali kao heroja, no Köln je sredio HSV!

31.01.2015 u 18:08

U 18. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, prvom nakon zimske pauze, Hamburger je u subotu na domaćem terenu poražen od Koelna sa 0-2, a za domaćine je debitirao hrvatski reprezentativac Ivica Olić, koji je stigao dan ranije iz Wolfsburga

Olić je imao dvije prilike, u 21. i 58. minuti, ali je bio neprecizan. Oba gola za Koeln zabio je Marcel Risse (62, 78). Hamburger, koji ima samo četiri pobjede ove sezone, i dalje je blizu zone ispadanja.

Oliću je ovo drugi puta u karijeri da nosi dres HSV-a, za koji je uspješno igrao od siječnja 2007. do srpnja 2009. godine.

Schalke i Borussia Moenchengladbach, koji se bore za plasman u Ligu prvaka, upisali su pobjede. Schalke je svladao Hannover 1-0 pogotkom Marca Hoegera u 32. minuti, a Borussia Moenchengladbach je u gostima pobijedila Stuttgart također sa 1-0, a strijelac je bio Patrick Herrmann (71).

U petak je drugoplasirani Wolfsburg na svom terenu nadigrao vodeći Bayern sa 4-1, nanijevši mu prvi poraz u sezoni. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Wolfsburg do 81. minute. Po dva gola za domaće postigli su Bas Dost (4, 45+2) i Kevin De Bruyne (53, 73), dok je jedini strijelac za Bayern bio Juan Bernat (55).

Muke Borussije Dortmund nastavile su se i nakon zimske stanke, u subotu je u gostima kod Bayer Leverkusena odigrala 0-0, te je na posljednjem mjestu Bundeslige.

Kod Leverkusena vratar Dario Krešić bio je na klupi za pričuve, a Tin Jedvaj nije bio u sastavu.