TRIJUMF ARSENALA

City vodio 2:0 pa prokockao važnu pobjedu!

28.12.2014 u 18:02

Manchester City mogao se pobjedom približiti na samo bod zaostatka za Chelseajem, no odigrao je tek 2:2 s Burnleyja, iako je uvjerljivo vodio na poluvremenu...

Nakon prethodnog kola u kojem su svi favoriti stigli do trijumfa, ove nedjelje od 'velikih' samo je Arsenal uspio slaviti. Pobijedili su 'topnici' u gradskom derbiju West Ham u gostima, zahvaljujući golovima Cazorle i Wellbecka u završnici prvog dijela. 'Čekićari' su se pokušali vratiti golom Kouyatea, no nisu imali snage za više do minimalnog poraza.

Manchester City imao je veliku priliku potpuno se približiti Chelseaju, koji je ranije odigrao 1:1 sa Southamptonom. David Silva i Fernandinho doveli su Pellegrinijevu momčad do sigurnog 2:0 vodstva na poluvremenu protiv Burnleyja i ništa nije ukazivalo da bi se na Etihadu moglo dogoditi izjednačenje. No, gosti su golovima Boyda i Barnesa zapaprili bogatom domaćinu u drugom dijelu te ga tako zadržali na -3 u odnosu na Mourinhove trupe.

Od hrvatskih predstavnika, Kranjčara nije bilo u remiju QPR-a s Crystal Palaceom, dok je Nikica Jelavić igrao u drugom poluvremenu poraza Hulla kod kuće u dvoboju s posljednjim Leicesterom.