MANDŽO NA 'ODMORU'

Grozna sudačka greška ključna za trijumf Atletica u derbiju!

21.12.2014 u 22:50

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su u gostima Athletic Bilbao u 16. kolu Primere rezultatom 4:1, a sumnjiv je bio kazneni udarac kojem su crveno-bijeli došli u vodstvo...

Simeone je bez suspendiranog Marija Mandžukića morao na vruće gostovanje u Baskiju, ali uspio ga je proći neokrznut. Nije se tako činilo nakon prvog poluvremena, jer su domaći vodili golom Mikela Rica iz 17. minute, koji je glavom nakon prekida matirao Moyu.

U drugom dijelu dogodio se potpuni preokret, s jednim jako spornim trenutkom. Kod gola Griezmanna glavom iz blizine u 46. minuti sve je bilo čisto, no sedam minuta kasnije Tiago se evidentno bacio u kaznenom prostoru, a sudac je nasjeo, dodijelio žuti karton San Joseu i pokazao na bijelu točku. Raul Garcia iskoristio je poklon, a Griezmann je zatim s još dva pogotka riješio utakmicu.

Atletico je ovim trijumfom došao na četiri boda zaostatka za Realom, ali s utakmicom više. Tako je trijumfom Simeone završio godinu u kojoj je osvojio Primeru, igrao u finalu Lige prvaka, osvojio španjolski Superkup i 'preživio' odlazak Diega Coste te velike promjene u momčadi koja i dalje pobjeđuje.