BAYERN ODAHNUO

Njemački heroj supergolom poručio svima – vratio sam se!

19.12.2014 u 22:31

Nogometaši Bayerna zaključili su jesenski dio Bundeslige teškom pobjedom 2:1 u gostima kod Mainza, a istaknuo se Bastian Schweinsteiger fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka...

Bavarski klub zaključio je prvi dio njemačkog prvenstva bez ijednog poraza, sa samo tri remija u 17 utakmica i prednošću koja jamči naslov prvaka treći put u nizu. Prije odlaska na praznike, igračima Bayerna preostalo je još ovog petka odigrati kod Mainza i tamo su uz dosta sreće stigli do trijumfa.

Domaćin je bio taj koji je vodio, ali u 24. minuti pojavio se Bastian Schweinsteiger koji je iz slobodnjaka savršeno preciznim udarcem svladao Kariusa i tako postigao svoj prvi pogodak sezone koju je započeo teškom ozljedom koljena. Ipak, vratio se na posljednjim utakmica, a ovaj gol dokaz je da će Bayern imati još jednog dodatno aduta u nastavku Lige prvaka.

Odluka o pobjedniku dogodila se tek u 90. minuti, kada je Arjen Robben na asistenciju Muellera reagirao kako treba i riješio utakmicu.