ARGENTINCI SE IZVUKLI

Auckland mučio favorite kojima slijedi finale s Realom

17.12.2014 u 23:34

Momčad Auckland Cityja je u šestom pokušaju na klupskom nogometnom SP-u prvi puta igrala polufinale, ali za samu završnicu će se još morati strpiti

Auckland je uspio nanizati dvije pobjede na SP-u u Maroku, ali u polufinalu ih je svladao južnoamerički prvak San Lorenzo s konačnih 2:1. Argentinci su poveli duboko u nadoknadi prvog poluvremena kada je bliži kut pogodio Barrientos, no Novozelanđani su pronašli odgovor.

Momčad koje predvodi Novozelanđanin hrvatskog porijekla Ivan Vicelich, a 120 minuta je upisao i bivši veznjak Cibalije, Belupa i Zadra Mario Bilen, izjednačila je u 67. minuti i došla na korak od najvećeg uspjeha u bogatoj klupskoj povijesti.

Dvoboj su odveli u produžetke, no tamo su Argentinci potrdili status favorita i golom Matosa izborili finale protiv madridskog Reala koji je na rasporedu u subotu u Marrakeshu.