NIKAKO DA IM KRENE

Perišić i 'vukovi' zadali novi udarac Kloppu i Borussiji

17.12.2014 u 23:01

U susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva u srijedu je Borussia Dortmund na domaćem terenu protiv Wolfsburga odigrala 2:2, te se i dalje nalazi na 16. mjestu, u zoni borbe za opstanak

Borussia je vodila 1:0 i 2:1, ali na kraju je ipak ostala bez toliko željene pobjede i nikako da dođe kraja mukama kluba kojeg vodi karizmatični Jurgen Klopp. Za Borussiju su zabili Pierre-Emerick Aubameyang (8) i Ciro Immobile (76), a strijelci za Wolfsburg bili su Kevin De Bruyne (29) i Naldo (85).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je bio asistent za sva četiri gola koje su 'vukovi' postigli u prethodna dva kola, igrao je do 84. minute kada ga je zamijenio Ivica Olić. Perišić je pružio dobru partiju, a u 49. minuti namjestio je stopostotnu šansu Vieirinhi, koji je pucao ravno u vratara Langeraka.

Bayer Leverkusen je u gostima svladao Hoffenheim 1-0 pogotkom Stefana Kiesslinga u 79. minuti. U momčadi Leverkusena nije bilo Tina Jedvaja, dok je vratar Dario Krešić bio na klupi za pričuve.

Dan ranije Bayern je bez većih problema pobijedio Freiburg sa 2-0 i još uvijek je bez poraza ove sezone u Bundesligi, a u derbiju začelja Stuttgart je na gostovanju u Hamburgu pobijedio HSV 1-0 i pobjegao je sa začelja ljestvice. Utakmicu je odlučio gol Floriana Kleina u 42. minuti. Gosti su od 53. minute igrali bez isključenog Georga Niedermeiera, no HSV nije uspio izjednačiti.