VELIKO FINALE

Na krilima Hrvata Sydney korak do azijske Lige prvaka

25.10.2014 u 13:46

U prvoj utakmici finala azijske Lige prvaka australski Western Sydney Wanderers je u subotu na svom terenu pobijedio Al Hilal iz Saudijske Arabije sa 1-0, a strijelac je bio australski Hrvat Tomi Jurić u 64. minuti

Tomi Jurić je ušao u igru u 58. minuti, a već šest minuta kasnije zabio je pobjednički gol, i to na asistenciju Antonyja Goleca, još jednog australskog Hrvata. Al Hilal je dominirao većim dijelom utakmice, ali na vratima Wanderersa odlično je branio Ante Čović.

Utakmica je odigrana na ispunjenom Parramatta stadionu u Sydneyju pred više od 20.000 gledatelja, a Western Sydney Wanderersi nadaju se da će postati prvi australski klub koji će osvojiti azijsku Ligu prvaka. Za momčad Wanderersa, koju trenira australski Hrvat Tony Popović, nastupilo je pet nogometaša hrvatskog podrijetla, vratar Ante Čović, lijevi branič Antony Golec, stoper Matthew Špiranović, napadač Tomi Jurić i Zagrepčanin Mateo Poljak.

Uzvratna utakmica je 1. studenoga u Saudijskoj Arabiji.