KAKAV POGODAK

Strašna 'bomba' Rakitića prvijenac u dresu Barce!

22.09.2014 u 09:21

Ivan Rakitić postigao je na gostovanju protiv Levantea svoj prvi pogodak u dresu Barcelone. Zabio je u 44. minuti dalekometnim udarcem pokraj nemoćnog Jesusa Fernandeza…

Hrvatski reprezentativni veznjak jako je hvaljen otkako je potpisao za Barcelonu, a dobru igru potvrdio je i u visokoj 5:0 pobjedi svojeg kluba kod Levantea. Katalonci su nastavili svoj stopostotni niz u četvrtom kolu Primere, a Ivan se u prvom poluvremenu istaknuo i u napadu i obrani te je dobru igru okrunio krasnim pogotkom.

Prvo je Rakitić spasio gol Barcelone presjekavši jedno opasno ubacivanje na drugu stativu sredinom prvog dijela koje su domaći navijači već vidjeli kao asistenciju za pogodak.

Onda su na scenu stupili Messi i Neymar. Brazilac je u 34. minuti prešao domaćeg golamna i donio Barceloni vodstvo. Messi je zatim promašio kazneni udarac u 41. minuti prilikom kojeg je Vyntra isključen.

A onda se opet pojavio naš Ivan koji je sjajnim dalekometnim udarcem svladao Jesusa Fernandeza, što mu je bio i prvi gol u dresu Barcelone.

U drugom dijelu golove su još zabili Sandro, Pedro i krasnim lobom Leo Messi, a gosti s igračem manje nisu imali snage izvući bolji rezultat od ovog.

Na ljestvici Primere Barca je i dalje vodeća s 12 osvojenih bodova, slijedi ju Sevilla s 10 i Atletico s 8, dok Real ima tek šest. Momčad Luisa Enriquea još ne zna za primljeni pogodak...