SERIE A

Kovačićev gol i asistencija u Interovoj golijadi

14.09.2014 u 16:08

U drugom kolu talijanskog nogometnog prvenstva Inter je ugostio Sassuolu i slavio s uvjeljivih 7:0, a drugi gol za domaćina bilo je djelo Matea Kovačića

Za uvjerljivu pobjedu Intera Icardi je zabio tri gola (4, 30, 53), Osvaldo dva (43, 72), a Kovačić (21) i Guarín (74) po jedan.

Počelo je u 4. minuti, Kovačić je proigrao Maura Icardija, ali je njegov udarac obranio vratar Consigli. No, iz drugog pokušaja Icardi zabija za vodstvo 1-0.

Za 2-0 strijelac je bio Kovačić u 21. minuti. Akcija je krenula od Icardija, a Osvaldo je gurnuo u šansu Kovačića, koji je izašao sam pred gostojućeg vretara i sa 10 metara iskosa, u stilu iskusnih golgetera, pogađa mrežu.

Asistenciju na utakmici Kovačić je ostvario u 53. minuti, i to za Icardija, koji je pogodio za 5-0. Hrvatski reprezentativac izašao je iz igre u 65. minuti.

U redovima Sassuola Šime Vrsaljko je igrao do 18. minute, kada je izašao iz igre zbog ozljede, a sumnja se da mu je stradao gležanj.

Fiorentina je protiv Genoe odigrala 0-0, a Milan Badelj je ostao na klupi za pričuve Fiorentine.

Napoli je izgubio od Chieva 0-1, a strijelac je bio Maxi Lopez u 49. minuti. Napoli je mogao povesti u 27. minuti, ali Gonzalo Higuain nije iskoristio penal.