SUPERKUP

James donio prednost Realu, Atletico ipak uzvratio!

19.08.2014 u 22:55

Nogometaši Reala i Atletica odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici španjolskog Superkupa na Santiago Bernabeuu. Golove su zabili James Rodriguez i Raul Garcia...

Sastav Reala: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Xabi Alonso, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo

Sastav Atletica: Moya – Juanfran, Miranda, Diego Godin, Siqueira – Saul, Gabi, Mario Suarez, Koke – Raul Garcia, Mandžukić

Španjolski Superkup:

Real - Atletico 1:1 (James 81 / Raul Garcia 88)

Tijek utakmice

Kraj - remi nakon uzbudljive završnice, uzvrat slijedi na Calderonu već u petak
88' - goool za Atletico! Raul Garcia je zabio glavom iz blizine nakon prekida!
81' - goool za Real! James Rodriguez je zabio nakon gužve! Poslao je odbijenu loptu u mrežu
78' - izašli su iz igre Modrić i Mandžukić, ušli Di Maria i Jimenez
77' - nabacio je Bale, Benzema glavom puca iznad gola
69' - velika šansa za Kroosa! Odbio je Moya slobodnjak Balea, a Nijemac odbijenu loptu iz blizine šalje preko gola
60' - Mandžukić i Ramos su dobili po žuti karton...naš je napadač pao u skoku na braniča Reala i pritom ga udario, a ovaj mu laktom uzvratio na podu
54' - pucao je Carvajal iz daljine, malo preko gola
Poluvrijeme - malo akcije, tek nekoliko poluprilika od kojih je dvije imao Mandžukić..vidjet ćemo što će ponuditi drugi dio
41' - prva opasnija šansa Reala, Bale je centrirao, Ronaldo pucao glavom pokraj gola
36' - Modrić je pokušao zaprijetiti, ali udarcem je izborio tek korner
33' - Casillas je malo zaplivao, lopta se odbila do Mandžukića, ali njegov udarac završava u rukama golmana Reala
30' - susret se malo primirio, tempo je pao, a ubačaj Carvajala Moya s lakoćom pokupio
15' - dvije velike prilike za Atletico! Mandžukić je pucao s ruba kaznenog prostora, Casillas siguran...u sljedećem napadu Saul u još boljoj prilici, ali opet šut točno u golmana
10' - tvrd početak bez pravih prilika...Atletico vrlo grub, Koke je već dobio žuti karton
1' - dvoboj na Santiago Bernabeu je počeo

Nakon osvajanja europskog Superkupa, Real kreće u pohod na domaći. Pojačan Kroosom i Jamesom pokušat će ponoviti uspjeh iz prošlogodišnjeg finala Lige prvaka te ponovo Atletico ostaviti na korak do trofeja.

S druge strane, Atletico u dvoboj ulazi kao prvak Španjolske i momčad koju nitko nije pregazio već jako dugo. Pojačane našim Mandžukićem Simeoneove trupe ponovo će igrati čvrsto, žestoko i dati sve od sebe da što bolji rezultat donesu na Vicente Calderon…