TURSKA LIGA

Bilić s dva igrača manje neporažen u velikom derbiju

20.04.2014 u 23:22

U velikom istanbulskom derbiju, u sklopu 30. kola turskog prvenstva, nogometaši Beşiktaşa i Fenerbahçea su na stadionu Atatürk Olimpiyat odigrali neodlučeno 1-1...

Hrvatski stručnjak Slaven Bilić je tako u obje ovosezonske prvenstvene utakmice protiv Fenerbahçea uspio izbjeći poraz. U prvom dijelu sezone je, podsjetimo, pred Fenerovim navijačima bilo 3-3.

Ove je nedjelje Beşiktaş bio u vrlo teškom položaju jer je od 58. minute, kada je rezultat već bio 1-1, ostao s igračem manje budući daje drugi žuti karton dobio Brazilac Ramon Motta. U 90. je minuti Bilićeva momčad i dodatno oslabljena jer je Ismail Köybaşi, koji je u drugom poluvremenu ušao u igru, također skupio dva žuta kartona. Uspio je Beşiktaş, međutim, sve to preživjeti i doći do vrijednog boda.

Fenerbahçe je, inače, poveo u 24. minuti pogotkom Mousse Sowa, a dvadeset minuta kasnije je izjednačio spomenuti Ramon Motta.

Fenerbahçe je ovim bodom došao na prag naslova, dok Beşiktaşu preostaje borba za očuvanje drugog mjesta. Pred trećeplasiranim Galatasarayem trenutno ima dva boda više.