LEO ČOVJEK ODLUKE

Barca bila na rubu ponora, Messi se probudio i spasio ju!

20.04.2014 u 23:17

Poslije tri uzastopna poraza u tri različita natjecanja nogometaši Barcelone su se u nedjelju konačno radovali. U dvoboju 34. kola Primere na svome su stadionu Camp Nou pobijedili Athletic Bilbao s 2-1..

Momčad Gerarda Martina je bila znatno bolja nego u prethodnim utakmicama kada je gubila od Atletico Madrida, Granade i Real Madrida. No, ne može se reći da je imala lagan posao. Athletic Bilbao je u katalonskoj prijestolnici igrao otvoreno, nadigravao se s domaćinom i stvorio velik broj prilika, a na kraju i prvi došao do vodstva.

Za najatraktivniji potez prvog poluvremena pobrinuo se Aritz Aduriz koji je u 30. minuti ''škaricama'' pogodio vratnicu. Samo dvije minute kasnije uzvratio mu je Alexis Sanchez pogodivši gredu.

U petoj minuti nastavka Baski su došli do vodstva preko Aduriza koji je ovaj put bio manje atraktivan, ali zato precizan. Pogodio je prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca.

Athletic je držao vodstvo do 72. minute, a onda je ekspresno ostao i bez boda. Dani Alves je nezadrživo prošao po desnoj strani i gurnuo loptu prema Sanchezu koji nije dobro pucao, ali je lopta došla do Pedra kojem nije bilo teško zabiti iz blizine. Samo dvije minute kasnije ukazao se i Lionel Messi koji je bio žestoko kritiziran posljednjih dana zbog manjka zalaganja u zadnjim utakmicama. Argentinac je najprije izborio slobodan udarac, a onda sam uzeo loptu i pogodio s otprilike 17 metara. To mu je 26. ovosezonski pogodak u prvenstvu, jedan više ima Diego Costa, a dva Cristiano Ronaldo.

Barcelona je ovom pobjedom izbila na drugo mjesto s četiri boda zaostatka za vodećim Atleticom. Real Madrid ima dva boda manje, ali i odigranu utakmicu manje. S druge strane, Athletic Bilbao sada ima samo tri boda više od petoplasirane Seville i u preostala će se četiri kola boriti da zadrži mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Primera, 34. kolo:

Barcelona - Athletic Bilbao 2-1 (Pedro 72, Messi 74 / Aduriz 50)

Sevilla - Granada 4-0 (Mainz 14-ag, Gameiro 51, M'Bia 58, Vitolo 68)

Almeria - Celta 2-4 (Rodri 40, Diaz 88 / Nolito 19, 71, Charles 52, Orellana 75)

Rayo Vallecano - Betis 3-1 (Rochina 14, Paulao 27-ag, Larrivey 51 / Torres 79)