UVJERLJIV TRIJUMF

Arsenal pokazao Hullu što ga čeka u finalu Kupa!

20.04.2014 u 20:00

Nogometaši Arsenala došli su do značajne pobjede u borbi za četvrto mjesto u Premierligi i plasman u Ligu prvaka. U utakmici 35. kola kao gosti su svladali Hull City s 3-0...

Topnici sada imaju 70 bodova, četiri više od Evertona koji kasnije na svome Goodison Parku dočekuje Manchester United.

Gosti iz Londona su poveli u 31. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Mesut Özil pronašao Santija Cazorlu, a ovaj proigrao strijelca Aarona Ramseyja. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Olivier Giroud je s desnog krila nabacio Ramseyju, a ovaj je prsima spustio loptu na Podolskog koji je udvostručio prednost Wengerove momčadi. Domaći su se žalili da je na početku te akcije Mikel Arteta napravio prekršaj na našem Nikici Jelaviću, ali sudac se nije oglasio.

Hull u drugom poluvremenu nije uspio nadoknaditi zaostatak, štoviše u 54. je minuti primio i treći gol. Ponovno je strijelac bio Podolski koji je ovom prilikom iskoristio ''odbijanac'' nakon udarca Ramseyja i obrane Stevea Harpera.

Spomenimo da je Jelavić ostao na terenu do 70. minute kada ga je zamijenio Stephen Quinn.

Za kraj podsjetimo i da će se ove dvije momčadi sudariti u ovogodišnjem finalu FA Cupa, 17. svibnja na Wembleyju.