STERLING JUNAK

Liverpool krasnim golovima još bliže naslovu prvaka!

20.04.2014 u 20:01

Nogometaši Liverpoola došli su na mali korak od osvajanja naslova prvaka Engleske 3-2 gostujućom pobjedom kod Norwicha u sklopu 35. kola engleske Premierlige...

Junak Liverpoolove pobjede bio je mladi Raheem Sterling (19), koji je u pobjedu svoje momčadi ugradio dva pogotka i asistenciju! Trebale su svega četiri minute da Liverpool povede na Carrow Roadu prekrasnim pogotkom engleskog reprezentativca rođenog na Jamajci.

Sterling se na 30-ak metara oslobodio svog braniča, potom je povukao loptu prema sredini još nekoliko metara i onda raspalio desnom nogom neobranjivo u desnu stranu domaćeg vratara Johna Ruddyja. Samo sedam minuta kasnije Sterling je s lijeve strane Liverpoolova napada ubacio prizemnu loptu na domaći peterac, obrana nije stigla reagirati, ali je na pravom mjestu bio Luis Suarez koji je zabio svoj 30. prvenstveni pogodak!

Garry Hooper vratio je Norwichu, koji se bori za opstanak u ligi, nadu za osvajanje barem boda u 54. minuti, kada mu se lopta odbila pred noge nakon pogrešne procjene vratara Simona Mignoleta, koji nije uspio "izboksati" loptu izvan svog kaznenog prostora.

No osam minuta kasnije novu je prednost od dva pogotka Liverpoolu donio Sterling, koji je sa svoje polovice donio loptu u kazneni prostor gostiju, pucao nisko, a lopta se od Bradleyja Johnsona odbila u neobranjivom luku preko Ruddyja.

Novu nadu domaćinu u 77. minuti vratio je Robert Snodgrass, koji je zabio nakon asistencije Martina Olssona.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Liverpool pobjegao drugoplasiranom Chelseaju na pet bodova prednosti, svega tri kola prije kraja prvenstva.