MUDRI ANCELOTTI

Trener Reala otkrio ključ pobjede protiv Barcelone

17.04.2014 u 09:55

'Odradili smo fantastičan posao u obrani, posebno u sredini terena gdje smo s četvoricom igrača pokušavali spriječiti njihova okomita dodavanja. Pripremali smo se za obranu s četiri vezna igrača i napad s Baleom na krilu i bekovima koji idu prema naprijed' – objasnio je Ancelotti, te tako otkrio ključ pobjede

Madridski Real svladao je Barcelonu u finalu Kupa kralja s 2-1 i tako ostavio Katalonce bez još jednog trofeja. Carlo Ancelotti nakon susreta isticao je vrijednost ove pobjede i objasnio kako su došli do nje:

'Pokušali smo ih pritisnuti i imati kontrolu nad igrom. U prvom poluvremenu trebali smo još bolje kontrolirati loptu, međutim imali smo previše netočnih dodavanja. Odradili smo fantastičan posao u obrani, posebno u sredini terena gdje smo s četvoricom igrača pokušavali spriječiti njihova okomita dodavanja. Pripremali smo se za obranu s četiri vezna igrača i napad s Baleom na krilu i bekovima koji idu prema naprijed.'

Talijanski je strateg očekivano imao puna usta hvale za Garetha Balea: 'Ovo je vjerojatno najvažniji gol u Baleovoj karijeri. Svi su igrali jako dobro i kao prava momčad, da bi pobijedili Barcelonu i morate biti savršena momčad. Isco je potvrdio da je u sjajnoj formi i puno nam je pomogao u kontroli lopte. Ove sezone nije igrao puno minuta i svježiji je od ostalih.'

Što se igrača tiče, ovako je pobjedu doživio Angel Di Maria: 'Ovo je bio momčadski uspjeh i veliko veselje za sve nas. Ovo nam je ujedno i nagrada za sav naporan rad kojeg smo obavili tijekom cijele sezone. Prvo ćemo naslov proslaviti s našim navijačima ovdje, a onda s onim u Madridu’ – iz Valencije je poručio Di Marija.

Cristiano Ronaldo, koji je utakmicu pogledao s tribina, najavio je pohod i na daljnje titule: ‘Momčad je bila sjajna, a pobjeda je potpuno zaslužena jer smo stvorili više prilika za pogodak. Ovo je naš prvi trofej ove sezone, ali i dalje se borimo za još dva, pa ne mislimo sada stati.‘