4. PRETKOLO

Dinamo s 4:0 stigao nadomak Europske lige

20.08.2009 u 20:23

Nogometaši Dinama na svom su novom travnjaku nadigrali škotski Hearts, u prvoj utakmici četvrtog pretkola Europske lige, i stigli nadomak prolaska u novi Uefin format natjecanja. 'Modri' su priželjikvali visoku pobjedu, a to su i osigurali. Strijelci su bili Mandžukić, Papadopoulos, Vrdoljak i Bišćan

Dinamo je na pragu prolaska u novu Europsku ligu. Dinamo je večeras, pred svojim navijačima bio raspoložen i potpuno zasluženo slavi visoku pobjedu koja bi za osam dana u Edinburghu trebala osigurati prolaz u skupine novog Uefinog natjecanja.

90'+3 - ruski sudac Ivanov odsvirao je kraj utakmice nakon koje Dinamovi igrači slave zasluženu pobjedu
86' - novu prigodu za Dinamo propustio je Grk 'Pap', ali njegov je udarac završio na vratnici
70' - sa sjevera dolazi 'Mamiću cigane, odlazi iz Svetinje';
69' - sjana akcija i proigravanje Moralesa za Mandžukića, koji pak nesebično upošljava Grka Papadopoulosa, kojem vratar Kello brani udarac
60' - GOOOL ZA DINAMO - nakon kornera s desne strane Igor Bišćan glavom je poentirao za 4:0
56' - GOOOL ZA DINAMO - Ivica Vrdoljak izborio se na rubu 16-erca za jednu loptu a potom preciznim udarcem matirao je gostujućeg golmana
53' - Mandžukić u prigodi, ali na njegovu žalost, nije ju iskoristio

39' - Morales je izvrsno izveo 'slobodnjak' ali je lopta otišla kraj gola
36' - GOOOL ZA DINAMO - Tomečak je ubacio slijeva, Mandžukić glavom poslao povratnu loptu a nakon slabe intervencije gostujuće obrane Papadopoulos je pogodio za 2:0
32' - Papadopoulos je pred golom gostiju, ali na žalost domaćih navijača Kello je uspio prvi stići do lopte
30' - gosti su prvi put stigli u zonu udarca, ali slobodnjak Stewarta završio je u živom zidu
23' - Čileanac Morales udarcem iz daljine pogodio je prečku
21' - Papadopoulos u gol prilici, ali Kello brani
17' - Etto je zbog ozljede napustio igralište
 5' - GOOOL ZA DINAMO - Sammir je nabacio s desne strane, a Mandžukić je na drugoj vratnici glavom pogodio za Dinamovo vodstvo
Dinamo je počeo mirno, bez nepotrebnog juriša

Zagreb - sudac Ivanov (Rusija); Gledatelja: 20.000
STRIJELAC: 1:0 Mandžukić (5'); 2:0 Papadopoulos (36'); 3:0 Vrdoljak (56'); 4:0 Bišćan (60')
DINAMO: Butina - Etto (od 20' - Tomečak), Bišćan, Barbarić, Carlos - Sammir (od 62' Kramarić), Vrdoljak, Badelj, Morales (od 76' Calello) - Mandžukić, Papadopoulos
HEARTS: Kello - Jonsson, Bouzid, Zaliukas, Wallace - Santana, M. Stewart, Palazuelos, Goncalves, Obua - Nade