Atletico srušio Pao, domaći poraz Red Bulla

• Autor: D. S.
  • 20.8.2009 8:26:18
  • 19.8.2009 22:02:53

U srijedu su odigrane prve utakmice četvrtog pretkola Lige prvaka. Gosti su ostvarili četiri pobjede (Atletico M, Macabi H., Zürich i Debrecen), a jedino je Lyon spasio čast domaćina

Panathinaikos – Atletico M. 2:3

Utakmicu dostojnu Lige prvaka odigrali su Panathinaikos i Atletico Madrid, no mjesta u skupinama najjačeg nogometnog natjecanja ima samo za jednoga. Nakon prvih 90 minuta, tome su bliži igrači Atletica. Španjolci su krenuli otvoreno u susret i nisu se prestrašili atmosfere u Ateni. Forlan je sjajnom asistencijom u 36. minuti (kroz noge suparničkom braniču) pogurnuo u priliku Maxi Rodrigueza koji nije pogriješio. U drugom dijelu veselje navijačima priuštio je Salpingidis u 47. minuti, ali su Forlan (63) i Aguero (70) u razmaku od sedam minuta odveli goste na nedostižnih 1:3. Do kraja susreta Leto je samo ublažio poraz.

Mario Galinović za Panathinaikos je branio cijeli susret, dok je Ante Rukavina za grčku momčad odgledao cijelu utakmicu s klupe.

Inače, uoči utakmice došlo je do sukoba između grčkih i španjolskih navijača. U sukobu u Plaki, turističkom kvartu u središtu grada, sudjelovala su četvorica navijača Atletica te manja skupina domaćih navijača. Njihov fizički sukob trajao je nekoliko minuta, a Grci su se razbježali nakon dolaska policije. Dvojici Španjolaca pružena je liječnička pomoć, no srećom nisu teže ozlijeđeni. Policija još uvijek traga za napadačima.

Levski – Debrecen 1:2

Odličnu utakmicu odigrali su Levski i Debrecen. Pucalo se sa svih pozicija, a gosti su bili uspješniji jer su udarci Bodnara (12) i Czvitzkovisca (76) završili iza leđa bugarskog vratara Petkova. Za domaćine ja zabio Bardon u 51.

Lyon – Anderlecht 5:1

Lyon je sve brige riješio već u prvoj utakmici. Na Gerlandu je belgijska momčad pometena u prvih 45 minuta kada je primila četiri pogotka. Seriju je otvorio Pjanić (1), nastavio Lisandro Lopez pet minuta kasnije iz jedanaesterca, pa je zatim zabio Bastos (39) i Gomis (42). Nastavak je donio gostujući gol Suareza (58), ali je Gomis svojim drugim golom vratio domaćina na 'četiri razlike'. Treba reći da su Belgijci još i dobro prošli.

Red Bull – Macabi H. 1:2

Dinamov krvnik nije se proslavio u prvoj utakmici. U Salzburgu su Izraelci zasluženo stigli do pobjede koja im otvara vrata Lige prvaka. Ghadir je u 22. minuti doveo goste u vodstvo, Zickler je u 57. minuti izjednačio, no Red Bull Arenu je utišao Arbeitman šest minuta prije kraja.

Reuters

Ventspils – Zürich 0:3

Latvija neće imati predstavnika u Ligi prvaka. Barem tako sugerira rezultat prve utakmice u kojoj su Švicarci odnijeli pobjedu od 3:0. Domaćin je puknuo pod pritiskom velikih očekivanja, a gosti su uzeli ponuđeno. Vonlanthen (12), Aegerter (55) i Đurić (75) su pogađali za veliki trijumf Züricha.