REDSI OPET 'TRPAJU'

Pogledajte kako je Liverpool uništio vodeći Arsenal

08.02.2014 u 15:37

Liverpool je na svom Anfieldu dočekao vodeći Arsenal i moomcima Arsenea Wengera priuštio večer za pamćenje. Nakon 20 minuta domaći redsi su vodili sa 4:0, te do kraja samo potvrdili pobjedu rezultatom 5:1 kojom se na mala vrata vraćaju u borbu za naslov engleskog prvaka

Prva dva gola na dvoboju zabio je stoper Martin Škrtel. Naravno, oba nakon prekida i tu je većina dilema bila otklonjena. Ostatak je nestao u idućih deset minuta kada su Sterling i Sturridge do vrha napunili mrežu vratara Szczęsnyja. 4:0 nakon 20 minuta, izuzetna rijetkost u derbijima, a Liverpool je uz to imao još stativu Suareza i još dva promašena klasična zicera.

U nastavku dvoboja za 5:0 svoj drugi gol zabio je i Sterling, a donekle utješni gol Arsenal je zabio s bijele točke. Nakon prekršaja Gerrada na Wilshereu siguran izvođač bio je Arteta. Liverpool je svoj veliki trijumf zaslužio kontinuiranim presingom kojim je posve onemogućio sve napadačke varijante inače raskošnog Arsenala, i munjevitim okomitim loptama u kojima u prednjačili Coutinho i Suarez. Imao je Liverpool odlične prilike i za još veću pobjedu, ali i ovih 5:1 sasvim zadovoljava sjajnog trenera Rodgersa i njegove igrače. Pogotovo obzirom da Arsenal na Anfieldu nije bio poražen u posljednjih sedam sezona.

Ovom pobjedom Liverpool se Arsenalu približio na pet bodova zaostatka, a između njih je plavi dvojac. City i Chelsea imaju po dva boda manje od Arsenala i u svojim dvobojima (City kod Norwicha, Chelsea dočekuje Newcastle) imaju priliku preskočiti topnike i Liverpoolu ponovno pobjeći na šest bodova...