SERIE A

Juventus razbio Milan u derbiju kola

14.12.2008 u 23:43

Veliki derbi talijanskog nogometnog prvenstva Juventus - Milan okončan je pobjedom torinske 'stare dame' 4:2 (3:1).

Premda je ogled 'Vecchia Signore' i 'Rossonera' bio osiromašen neigranjem brojnih zvijezda to se na terenu nije previše osjetilo. Utakmica je ponudila odličan nogomet s nizom prilika i čak šest pogodaka. Strijelci za Juve bili su Del Piero (16), Chiellini (34) i Amauri (41, 69), dok su pogotke za Milan postigli Pato (31) i Ambrosini (56). Juventusu je put do pobjede olakšalo isključenje Zambrotte u 65. minuti.

Juventusov trener Claudio Ranieri nije mogao računati na Gianluigia Buffona, Davida Trezegueta, Tiaga, Jorgea Andradea, Jonathana Zebinu, Nicolu Legrottagliea te našeg Daria Kneževića. S druge strane Carlo Ancelotti je bio bez Kake, Daniela Bonere, Marca Borriella i Alessandre Neste.

Danas poslijepodne lider prvenstva Inter teškom je mukom pobijedio Chievo 4:2. Inter je tek u samoj završnici prelomio utakmicu postigavši u zadnjih deset minuta dva pogotka. Pitanje pobjednika je razriješio Ibrahimović golovima u 80. i 88. minuti. Strijelci za Inter bili su i Maxwell (3), te Stanković (47), dok su pogotke za Chievo zabili Pellissier (51) i Bentivoglio (65).

Dramatično je bilo i u Rimu gdje je Roma pogotkom Vučinića u posljednjoj minuti pobijedila Cagliari 3:2. Strijelci za domaćine bili su i Totti (39), te Perrotta (77), a za goste Conti (58) i Jeda (69).

Na ljestvici vodi Inter sa 39 bodova, Juventus na drugom mjestu ima šest bodova manje, dok Napoli i Milan imaju po 30 bodova. Na začelju je Chievo sa devet bodova.

REZULTATI:

Juventus - Milan 4:2 (Del Piero 16, Chiellini 34, Amauri 41, 69 / Pato 31, Ambrosini 56)
Roma - Cagliari 3:2 (Totti 39, Perrotta 77, Vučinić 90 / Conti 58, Jeda 69)
Fiorentina - Catania 2:0 (Mutu 56, Gilardino 79)
Genoa - Atalanta 1:1 (Sculli 87 / Floccari 17)
Inter - Chievo 4:2 (Maxwell 3, Stanković 47, Ibrahimović 79, 88 / Pellissier 51, Bentivoglio 65)
Palermo - Siena 2:0 (Cassani 30, Fabio Simplicio 54)
Reggina - Sampdoria 0:2 (Bellucci 75, Padalino 81)
Udinese - Lazio 3:3 (Di Natale 9, 55, Quagliarella 15 / Zarate 60, Diakité 72, Ledesma 85)

Igrano u subotu:

Bologna - Torino 5:2 (Volpi 48, Di Vaio 55,62,79-11m, Bernacci 68-11m / Barone 7, Abate 53)
Napoli - Lecce 3:0 (Hamsik 11, Pazienza 42, Denis 65)