5:0 PROTIV LIHTENŠTAJNA

Kovačevi klinci i bez Livaje utrpali 'petardu'

13.08.2013 u 19:27

Hrvatska U-21 reprezentacija Nike Kovača kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Češkoj 2015. počela je vrlo uvjelrjivo. Na gostovanju u Lihtenštajnu naši su 'klinci' slavili s 5:0

Bila je to isto tako uspješna kvalifikacijska premijera za Niku Kovača, novog izbornika mlade nacionalne vrste, te njegovog pomoćnika i brata Roberta.

Marcel Brozović, nogometaš Dinama, bio je jedini strijelac u prvom dijelu (23. minuta), koje je završilo minimalnim vodstvom Hrvatske. No, u nastavku je isti igrač potaknuo daleko jaču seriju Hrvatske. U 56. minuti je povećao na 2:0, a potom je prvo Bruno Petković u 62. dao pogodak za 3:0, pa Petar Mišić u 67. za 4:0. Sve je zaokružio domaći igrač Zimmermann koji je u 76. postigao autogol za konačnu 'petardu' u domaćoj mreži.

Hrvatska je igrala s udarnom momčadi: Zelenika - Mikanović, Bubnjić, Datković, Vrsaljko - Mišić, Radošević, Šitum - Miličević, Brozović - Petković.

Ovo je tek druga utakmica kompletno u skupini, a recimo da je u prvom ranijem ogledu Latvija kao domaćin pobijedila upravo Lihtenštajn 4:0. Suparnici Hrvatskoj u skupini su još Ukrajina i Švicarska.

Kvalifikacije U21, skupina 5:

Lihtenštajn - Hrvatska 0:5 (Brozović 23, 56, Petković 62, Mišić 67, Zimmermann 76-ag)