KRENULI FRANCUZI

Ni skupa pojačnja nisu PSG-u donijela više od boda

10.08.2013 u 08:46

Aktualni francuski prvak, pariški PSG, odigrao je 1:1 na gostovanju kod Montpelliera u prvom ogledu nove sezone francuskog prvenstva

Bio je to sraz zadnja dva francuska prvaka. Montpellier je svoju prvu titulu u povijesti osvojio u sezoni 2011/12, ali je prošlu sezonu okončao tek na 9. mjestu, dok je PSG prošle sezone proslavio prvi naslov državnog prvaka nakon 19 godina posta.

Obje momčadi dobile su i nove trenere ovoga ljeta. U PSG-u je umjesto Carla Ancelottija stigao bivši francuski reprezentativac i izbornik Laurent Blanc, koji je ligaško vatreno krštenje na klupi Les Parisiensa imao baš kod Montpelliera, kluba u kojem je započeo igračku karijeru i proveo u njemu osam godina. Montpellier također ima novog trenera, Jeana Fernandeza, koji je zamijenio Renea Girarda. Zbog svega toga, ovaj se ogled dočekao s velikim zanimanjem, a završio je bez pobjednika.

Remy Cabella doveo je domaćine u vodstvo u 10. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Maxwell u 60. minuti. Nakon centaršuta Javiera Pastorea, Zlatan Ibrahimović je skrenuo loptu, a Maxwell je zabio iz neposredne blizine.

Domaćin je utakmicu završio s 10 igrača, jer je u 71. minuti drugi žuti karton dobio Abdelhamid El Kaoutari. Parižani nisu uspjeli to iskoristiti, iako je njihov napad od 72. minute pojačao i Urugvajac Edinson Cavani, za kojeg je PSG ovoga ljeta platio Napoliju oko 64 milijuna eura odštete.

Zlatan Ibrahimović prošle sezone je bio prvi strijelac prvenstva s 30 golova. Samo protiv pet momčadi nije uspio zabiti niti jedan gol, a jedna od njih je upravo Montpellier. Nije zabio ni ovoga puta, ali je barem upisao asistenciju…