EUROGOLOVI U MALMÖU

Švedska rapsodija, remi Srba i Talijana

17.06.2009 u 08:53

Odigrane su i prve utakmice skupine A na Europskom prvenstvu igrača do 21 godine. Švedska je razbila Bjelorusiju s 5:1, dok su Srbija i Italija odigrali 0:0

Lakše nego što se očekivalo Švedska je u Malmöu stigla do prve pobjede na turniru. Iako su Bjelorusi poveli pogotkom Sergeija Kislyaka u 33. minuti, sve ostalo je bilo na strani domaćina natjecanja. Već minutu kasnije Aleksandr Martynovich je zatresao vlastitu mrežu i Šveđani su izjednačili, a tada je na scenu stupio Marcus Berg koji je hat-trickom (38, 44, 81) riješio sve nedoumice. Pred kraj utakmice za Švedsku je pogodio i Gustav Svensson.

U drugoj utakmici koja je odigrana u Helsingborgu između Italije i Srbije nije bilo pogodaka. Talijani su većinom prijetili udarcima iz daljine, dok su finalisti iz 2007. imali samo dva pokušaja prema vratima, a od toga je jedan završio u vratnici u 73. minuti.