KVALIFIKACIJE ZA SP

Brazilsko slavlje u Urugvaju nakon 33 godine

07.06.2009 u 11:25

Nogometaši Brazila ubilježili su važnu pobjedu u kvalifikacijama za SP 2010. svladavši u gostima Urugvaj 4:0. Bila je to prva pobjeda peterostrukih svjetskih prvaka u Montevideu nakon 33 godine

Gledatelji na legendarnom stadionu Centenario doživjeli šok već u 12. minuti kada je Daniel Alves sa 40 metara pogodio za vodstvo Brazila, i to zahvaljujući teškoj pogrešci domaćeg vratara Sebastiana Viere. Do poluvremena Brazil je već vodio 2:0, a strijelac je bio Juan u 36. minuti. U drugom dijelu pogotke za Brazil postigli su Luis Fabiano (50) i Kaká u 75. minuti iz 11-erca.

'Kada igrate nogomet uvijek pobjeđujete', kazao je brazilski izbornik Carlos Dunga, implicirajući kako je Urugvaj grubom igrom pokušao zaustaviti Brazil.

Izbornik Urugvaja Oscar Tabarez priznao je da je Brazil bio bolja momčad, ali je istaknuo da nisu zaslužili tako visoki poraz.

'Brazil je bio bolji u onim elementima koji donose pobjedu. Mi smo ustrajali do kraja, a najbolji dokaz da smo odigrali dobro je činjenica da je brazilski vratar Julio Cesar bio jedan od najboljih igrača', rekao je Tabarez.

Treba napomenuti da su obje reprezentacije utakmicu završile s igračem manje, Brazilac Luis Fabiano dobio je crveni karton u 70. minuti, a Urugvajac Maximiliano Pereira isključen je u 86. minuti.

URUGVAJ: Sebastian Viera, Carlos Valdez, Diego Godin, Jorge Martinez, Sebastian Eguren, Luis Suarez (Edinson Cavani 75.), Diego Forlan, Martin Caceres, Alvaro Pereira (Alvaro Fernandez 66.), Diego Perez (Sebastian Abreu 45.), Maximiliano Pereira.

BRAZIL: Julio Cesar, Daniel Alves, Lucio, Juan, Felipe Melo, Kleber, Elano (Ramires 66.), Gilberto Silva, Luis Fabiano, Kaka (Josue 85.), Robinho (Julio Baptista 85.)