Englezi lako s Kazahstanom, Bjelorusi s Andorom

• Autor: S. Š.
  • 6.6.2009 22:34:19
  • 6.6.2009 18:38:59

Engleska nogometna reprezentacija bez većih je problema prošla gostovanje u Kazahstanu. Momčad Fabija Capella slavila je sa 4:0. U još jednoj utakmici naše skupine, Bjelorusija je sa 5:1 svladala Andoru

Engleska nogometna reprezentacija nastavila je stopostotni učinak u 6. skupini kvalifikacija za SP 2010. u Južnoj Africi. Nova žrtva bila je reprezentacija Kazahstana, a novo slavlje Englezi su osigurali već u prvom dijelu. Na stadionu u Almati Gareth Barry donio je vodstvo u 40. minuti, a prije kraja prvog poluvremena, tu je prednost povećao Heskey.

U drugom dijelu Capellova je momčad rutinski odradila posao protiv selekcije koju je sastavio Nijemac Bernd Storck. Pobjedu su potvrdili Rooney (73') i Lampard (78').

Sljedeću utakmicu Englezi igraju već u srijedu, na svom terenu, protiv Andore, dok će Kazahstan gostovati u Ukrajini.

U utakmici skupine 6 europske zone kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine u Južnoafričkoj Republici, u kojoj igra i reprezentacija Hrvatske, Bjelorusija je lakoćom u Minsku svladala Andoru sa 5:1 (2:0).

Strijelci za Bjelorusiju, koja je ovom pobjedom stigla na treće mjesto na ljestvici s devet bodova, jednim manje od Hrvatske, bili su Genadij Bliznyuk (2, 76), Timofej Kalačev (44) i Sergej Kornilenko (50, 61), dok je počasni pogodak za Andoru postigao Ildefons Sola Lima (90-11m).