SERIE A

Juventus rutinski do nova tri boda

09.02.2013 u 22:47

U prvom ogledu 24. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa su na svom travnjaku pobijedili Fiorentinu 2:0 i tako napravili još jedan korak prema naslovu

Juventus je zasluženo pobijedio Fiorentinu koja i dalje ne može izaći iz krize. Za sastav iz Firence je ovo bio četvrti poraz u posljednjih šest prvenstvenih utakmica i sve je dalje od pozicija koje vode iduće sezone prema Ligi prvaka.

Juventus je poveo golom Crnogorca Mirka Vučinića u 20. minuti kada je ovaj dobro opalio s dvadesetak metara. No, mogao je tom prilikom vratar gostiju Viviano i bolje intervenirati, te je donekle sukrivac za pogodak. Do kraja prvog dijela je Fiorentina bila bolja i stvorila je nekoliko sjajnih prilika koje su mogle donijeti izjednačenje, ali je baš svaki put sjajno intervenirao vratar domaćina Gigi Buffon.

Sve je zapravo odlučeno u 42. minuti kada je Alessandro Matri postigao pogodak za konačnih 2:0.

U derbi utakmici 24. kola talijanske Serije A, nogometaši Lazija i Napolija su remizirali na Olimpicu odigravši bez pobjednika 1-1. Time je sastav iz Napulja nastavio niz bez poraza u Seriji A...

U posljednjih sedam utakmica Napoli ima pet pobjeda i dva remija, ali unatoč tome ovog su vikenda usporili svoju potjeru za Juventusom, koji je pobijedio Fiorentinu na domaćem travnjaku 2-0. Juventus trenutačno ima pet bodova više od sastava iz Napulja.

Ipak, Napoli mora biti sretan ovakvim rezultatom jer je do pogotka vrijednog boda došao u 87. minuti. No, briljantno je tada reagirao 32-godišnji Argentinaac Hugo Campagnaro koji je u skoku, volejem nakon kornera, pogodio neobranjivo u mrežu domaće momčadi. Svemu je prethodila greda, odnosno, tamo je loptu u napadu ranije odbio domaći vratar Marchetti.

Lazio je vodio od 12. minute pogotkom Floccarija. Taj 31-godišnji napadač Lazija je zabio treću utakmicu zaredom, odnosno peti put u posljednjih sedam utakmica. Asistirao mu je pritom Konko.

Utakmica je bila otvorena, iako je Lazio ipak imao više prilika. Svaka je momčad po jednom, tijekom prvog dijela, pogađala okvire vratiju. Za obje momčadi je ovo bio peti remi u sezoni.