GOLIJADA

Barcelona lakoćom isprašila Espanyol

06.01.2013 u 21:09

Nogometaši Barcelone su lakoćom dobili gradski derbi protiv Espanyola. U utakmici 18. kola Primere slavila je Barça 4:0, baš kao i prošle sezone na Camp Nou...

Poklonila je tako vodeća momčad španjolskog prvenstva laku pobjedu i ugodno gledanje Titu Vilanovi, svom treneru, koji se vratio na klupu katalonske momčadi.

Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta kada je Barcelona postigla sva četiri pogotka. Tada, u prvom dijelu, Barcelona je bila konkretna i pokušavala je što prije doći do prilike za pogodak. Xavi i dva puta Pedro su već do 27. minute uvjetovali 3:0 na semaforu, a u 29. minuti je i Lionel Messi zabio. Iz penala za 4:0 i svoj 27. prvenstveni ovosezonski pogodak.

No, Messi je zapravo dobio poklon od suca koji je dosudio jedanaesterac koji zapravo nije postojao. Cesc Fabregas je odglumio kontakt s vratarom Espanyola.

U drugom je dijelu domaća momčad stala, beskonačno se dodavala i rijetko prijetila. Istina, zabila je Barcelona, činilo se, dva regularna pogotka, ali su oba poništena zbog diskutabilnih zaleđa. Messi je, pak, sa skoro 30 metara, iz slobodnog udarca, naciljao i gredu u završnoj fazi ogleda.

U zadnje četiri prvenstvene utakmice na Camp Nou nogometaši Espanyola nisu uspjeli zabiti pogodak.