Edin Džeko i 'vukovi' osvojili Bundesligu

• Autor: N.M.
  • 24.5.2009 13:39:35
  • 23.5.2009 17:20:30

Wolsfburg je uspio! Uvjerljivom pobjedom od 5:1 nad Werderom u posljednjem kolu Bundeslige 'vukovi' su osigurali prvi naslov u povijesti kluba. Edin Džeko je, naravno, opet zabio

Ako je bilo i najmanje sumnje u rasplet njemačkog prvenstva, nogometaši Wolsburga sve su dileme razriješili u početnih pola sata igre protiv Werdera. Toliko je, naime, trebalo suigračima nove zvijezde Edina Džeke da pospreme tri pogotka u mrežu gostiju i osiguraju prvi naslov u povijesti kluba. Bayern je ostao u čekaonici…

Misimović i Grafite zabili su po jedan gol u prvih 15 minuta, a autogol Prodla samo je osigurao 'vukovima' mirnu završnicu. Problema nije bilo ni kad je Diego smanjio na 1:3 u 31. minuti. Strpljivom igrom, s velikom vjerom i sebe i svoje mogućnosti, nogometaši Felixa Magatha priveli su utakmicu kraju, usput još zabivši dva gola poraženom finalistu Kupa Uefa. Posljednji, peti pogodak bio je djelo Edina Džeke, ponajveće zvijezde Bundeslige i velikog ponosa Ćire Blaževića i BiH nogometa.

Bayern je u Münchenu igrao protiv Stuttgarta i čekao kiks Wolfsburga. Jedini način da Bavarci osvoje naslov bio je poraz 'vukova' i obavezna pobjeda na Allianz Areni. No 'vukovi' nisu kiksali, pa je i minimalnih 2:1 bila zapravo Pirova pobjeda protiv konkurenta za viceprvaka Njemačke.

Ivica Olić postigao je pogodak za vodstvo od 2:0 svog HSV-a protiv Eintrachta u gostima te je u svojoj posljednjoj utakmici za klub iz Hamburga dao itekakav doprinos konačnoj pobjedi od 3:2 i osvajanju petog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.