KUP KRALJA

Rakitić asistirao u pobjedi Seville protiv Espanyola

01.11.2012 u 21:42

Nogometaši Seville na svome su Sanchez-Pizjuanu pobijedili Espanyol s 3:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je 77 minuta za Andalužane, a kod prvog je pogotka bio asistent. Naš je veznjak u četvrtoj minuti nabacio iz kornera, a Federico Julian Fazio je najviše skočio i glavom smjestio loptu u mrežu.

Alfonso je u 69. minuti izjednačio za goste iz Barcelone, ali Sevilla je u završnici ipak stigla do vrijedne pobjede. Novo joj je vodstvo u 83. minuti donio Juan Cala, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Alvaro Negredo s bijele točke postavio konačnih 3:1. Branič gostiju Ernesto Galan je prilikom prekršaja za kazneni udarac dobio i crveni karton.

Drugoligaš Sporting je na svome travnjaku u Gijonu pobijedio Osasunu s 1:0, a jedini je pogodak u 15. minuti postigao Gaston Sangoy. Bivši hrvatski reprezentativac Mate Bilić nije ulazio u igru za domaće.

Spomenimo i da je Levante poražen kod trećeligaša Melille (1:0), a Real Sociedad kod drugoligaša Cordobe. Uzvratne se utakmice igraju krajem mjeseca.