SRAMOTA NA TERENU

Tako to rade u Urugvaju, 17 crvenih kartona

30.10.2012 u 09:56

Nakon nedjeljne utakmice 9. kola urugvajskog nogometnog prvenstva između Wanderersa i Juventuda (3:3) u Montevideu sudac Leodan Gonzalez podijelio je čak 17 crvenih kartona

Tijekom 90 minuta sudac je isključio veznjaka Wanderersa Diega de Souzu potkraj prvog poluvremena, a onda je nakon posljednjeg zvižduka podijelio još 16 crvenih kartona, po osam za svaku momčad.

Razlog je masovni fizički sukob do kojeg je došlo po završetku utakmice. Neredi su izbili nakon što su se igrači Wanderersa žustro žalili na, po njihovom mišljenju, neopravdano nedosuđeni jedanaesterac na Gastonu Rodriguezu u završnici.

Igrači obiju momčadi počeli su razmjenjivati udarce, šakama i nogama, a neredi su se potom prenijeli i na tribine.

Juventudov predsjednik Yamandu Costa rekao je kako će klupska uprava kazniti sve igrače koje su sudjelovali u sukobu, dok je dopredsjednik Wanderersa Gaston Inda izrazio veliko žaljenje za incidentom.

Wanderersi su nakon devet kola osmoplasirana momčad prvenstvene ljestvice sa 12 bodova, dok je Juventud deseti s dva boda manje na kontu.