SERIE A

Udinese slavio u Rimu, Juve sumnjivo do pobjede

28.10.2012 u 22:50

Talijanski nogometni klubovi odigrali su deveto kolo Serie A. Juventus je na sumnjiv način došao do pobjede nad Catanijom, Napoli je na svom stadionu svladao Chievo, dok je Roma kod kuće poražena od Udinesea

U susretu 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je na Olimpicu pobijedio Romu 3:2, premda je domaćin nakon 25 minuta vodio 2:0. U drugom susretu večeri Napoli je pobijedio Chievo 1:0.

Roma je povela golovima Erika Lamele (22, 24), no Udinese je okrenuo rezultat, a strijelci su bili Maurizio Domizzi (32) i Antonio Di Natale (50, 88-11m). Roma je utakmicu završila s igračem manje, nakon što je u sudačkoj nadoknadi isključen Tachidis.

Napoli je pobijedio Chievo golom Hamšika u 58. minuti. Gosti su od 78. igrali bez isključenog Vaceka.

Nogometaši Intera su samo na nekoliko sati zasjeli na drugo mjesto ljestvice Serije A. Omogućila im je to gostujuća 3:1 pobjeda kod Bologne u utakmici devetoga prvenstvenog kola..

Upisali su nogometaši Andree Strammacionija petu ovosezonsku gostujuću prvenstvenu pobjedu u jednako toliko odigranih utakmica. Tek su danas primili prvi gol. Trenutačno su, kad su gostovanja u pitanju, na gol-razlici 11-1. Fantastičnome gostujućem učinku milanske momčadi treba dodati i tri pobjede u kvalifikacijama odnosno u skupini Europa lige, protiv Hajduka, Vasluija i Neftchija.

Strijelci za pobjednike u Bologni su bili Ranocchia, Milito, koji je zabio četvrti ovosezonski pogodak, te Cambiasso. Gosti su smanjili na 2:1 preko Cherubina.

Do vrijedne je, samo domaće pobjede, došla i Fiorentina, koja je na svom Artemio Franchiju pobijedila Lazio 2:0. Momčad Vincenza Montelle došla je do četvrte pobjede u petoj domaćoj utakmici ove sezone u Seriji A. Bod je iz Firence uspio odnijeti samo Juventus odigravši svoj jedini remi (0:0) u sezoni.

Strijelci za pobjednike bili su Adem Ljajić na asistenciju Stevana Jovetića u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, te Luca Toni na asistenciju Alberta Aquilanija u 90.

Matias Fernandez u 27. je minuti još propustio realizirati penal za domaćine.

Gosti su pretkraj utakmice izgubili živce. Zbog teških prekršaja nad talentiranim Kolumbijcem Juanom Cuadradom u 75. i 82. minuti, isključeni su Ledesma i Hernanes. Cuadrado je zbog ozljede morao napustiti igru.

Hrvatski 21-godišnji napadač Ante Vukušić odigrao je prvo poluvrijeme u domaćem remiju Pescare i Atalante bez golova.

Do gostujućih su pobjeda također došli Cagliari kod Sampdorije (1:0) i Parma kod Torina (3:1). Za Parmu je ponovno zabio Brazilac Amauri, strijelac dvaju pogodaka iz prethodnog kola.

Niz neporaženosti nogometaša Juventusa u Seriji A produljen je na 48 utakmica. U devetom su kolu Torinezi slavili na gostovanju kod Catanije s 1:0.

Jedini je pogodak u 57. minuti postigao Arturo Vidal koji je došao do odbijene lopte nakon udarca Nicklasa Bendtnera i smjestio je u mrežu. Treba reći da je Catania od 67. minute igrača s igračem manje budući da je drugi žuti karton dobio Giovanni Marchese.

Međutim, iza utakmice ostali su veliki repovi jer je Cataniji poništen regularan pogodak i isključen igrač, dok je Juve zatresao suparničku mrežu, čini se iz zaleđa. Domaćini su nakon utakmice bili bijesni, a sudac Angelo Massimino jedva je izvukao živu glavu.

Juventus je došao do osme pobjede u devet ovosezonskih kola, a Catania je ubilježila prvi domaći poraz.