LE CHAMPIONNAT

PSG jedva dobio slabašni Nancy

29.10.2012 u 10:11

Nogometaši PSG-a teškom su mukom došli do pobjede kod posljednjeplasiranog Nancyja (1:0) u 10. kolu francuskog prvenstva

Bogati klub iz glavnog grada imao je velikih problema u gostima kod najslabije momčadi lige koja je u devet utakmica prije ovog vikenda postigla samo tri gola. Na koncu je Ancelottijev sastav spasio njegov najbolji igrač Zlatan Ibrahimović snažnim udarcem ljevicom u 75. minuti. Šveđaninu je to već deseti pogodak ove sezone (sedmi u gostima) čime se učvrstio na prvom mjestu ljestvice strijelaca. U ovoj je, pak, kalendarskoj godini, u dresovima Milana i PSG-a, postigao 27 golova u 28 ligaških utakmica.

Parižani su nakon Zagreba došli i do druge gostujuće pobjede ovaj tjedan. U Maksimiru su, podsjećamo, slavili s 2-0, a novi ih okršaj protiv Dinama u 4. kolu skupine A Lige prvaka očekuje 6. studenog na Parku prinčeva. Spomenimo još da je PSG u subotu igrao u sljedećem sastavu: Sirigu - Van der Wiel, Thiago Silva, Sakho, Armand - Pastore, Verratti (od 46. Rabiot), Matuidi - Menez, Gameiro (od 46. Bodmer), Ibrahimović.

Aktualni prvak Montpellier je do ovog vikenda bio jedina prvoligaška momčad bez pobjede na domaćem terenu. Takvu je negativnu statistiku ispravio pobjedom protiv Nice s 3-1. Svi su pogoci pali u drugom poluvremenu, a strijelci su za Montpellier bili Souleymane Camara i John Utaka, te Renato Civelli koji je zabio autogol. U sudačkoj nadoknadi je poraz Nice pogotkom s bijele točke ublažio nekadašnji potencijalni hrvatski reprezentativac Dario Cvitanich. Montpellieru je ovo tek treća prvenstvena pobjeda ove sezone.

Spomenimo još da je utakmica između Sochauxa i Eviana odgođena zbog velike količine napadalog snijega. Organizatori nisu uspjeli dovesti teren u zadovoljavajuće stanje, tako da je dvoboj morao biti odgođen, a novi termin zasad nije poznat.