PREMIERSHIP

Arsenal protiv QPR-a zaustavio seriju poraza

27.10.2012 u 22:13

U engleskom nogometnom prvenstvu odigrano je deveto kolo, u kojem valja istaknuti minimalnu pobjedu Arsenala nad QPR-om čime su 'topnici' prekinuli niz od dva uzastopna poraza. Petrićev Fulham remizirao je protiv Readinga

U prvoj utakmici 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa i Norwich podijelili su bodove na Villa Parku odigravši 1:1.

Belgijski reprezentativac Christian Benteke doveo je Aston Villu u vodstvo u 27. minuti, a konačnih 1:1 postavio je branič Norwicha Michael Turner u 79. minuti u trenucima dok su gosti igrali s igračem više (u 52. minuti pocrvenio je Joseph Bennett).

Zabio je Turner svoj ovosezonski prvijenac glavom nakon ubacivanja iz kornera od Wesa Hoolahana.

Ovaj susret bio je mini-derbi začelja, a Norwich je nakon pobjede nad Arsenalom u prošlom kolu (1:0) nastavio pozitivan trend. S druge strane, Aston Villa, čiji je menadžer dojučerašnji strateg Norwicha Paul Lambert, slavila je u samo jednoj od posljednjih 19 premierligaških utakmica.

Nogometaši Arsenala slavili su u 9. kolu Premiershipa na svom Emiratesu teškom mukom protiv "fenjeraša" QPR-a s minimalnih 1:0 golom Mikela Artete iz 84. minute.

Arsenalu je to četvrta ovosezonska pobjeda kojom je prekinuo niz od dva vezana poraza (u Premiershipu od Norwicha i Ligi prvaka od Schalkea). Dugo su se 'topnici' mučili pred svojim navijačima, napadali su ne uspjevši probiti obrambeni bedem QPR-a, a na kraju se ključnim pokazalo isključenje gostujućeg igrača Stephanea M'Bije iz 80. minute.

Samo četiri minute kasnije Arsenal je zabio jedini gol na susretu iz akcije u kojoj su pucali po golu u tri navrata, a na kraju je Arteta svoj ovosezonski prvijenac zabio s gol-crte nakon što je prethodno pogodio gredu.

Pozitivna stvar za Arsenal osim osvajanja tri boda je povratak dugo ozlijeđenih Jacka Wilsherea (gležanj i koljeno) i Bacaryja Sagne (potkoljenica) nakon ozljeda. Obojica su započeli susret, a dok je Sagna odigrao svih 90 minuta, Wilshere je zamijenjen u 67. minuti.

Wilshereu je to bila prva natjecateljska utakmica za prvu momčad od svibnja 2011. godine, a Sagni od svibnja ove godine.

Domaću pobjedu upisao je Wigan, koji je na svom DW Stadiumu slavio s 2:1 protiv West Hama golovima Ivana Ramisa i Jamesa McArthura, dok je za 'čekićare' utješni gol duboko u sudačkoj nadoknadi zabio James Tomkins

U preostala dva dosad odigrana dvoboja bodovi su podijeljeni. Reading i Fulham odigrali su 3:3 na Madejski Stadiumu, dok je susret Stokea i Sunderlanda na Britanniji okončao 0:0. U susretu na Britanniji Sunderland nije zapucao niti jednom u okvir suparničkih vrata, a ukupno su u sezoni precizno zaprijetili najmanje od svih premierligaških momčadi, samo 12 puta.

Mladen Petrić
nije ulazio u igru za Fulham, koji može žaliti za pobjedom, budući da su tri boda ispuštena u završnici. Zabili su 'cottagersi' sva tri gola u drugom poluvremenu, preokrenuvši zaostatak, a vodstvo 3:2 donio im je Dimitar Berbatov u 88. minuti. Ipak, bod domaćinima spasio je Hal Robson-Kanu u posljednjoj minuti.

Aktualni engleski nogometni prvak Manchester City upisao je u 9. kolu Premiershipa na svom Etihadu minimalnu 1:0 pobjedu protiv Swanseaja i barem privremeno zasjeo na drugo mjesto ljestvice.

Jedini gol vrijedan tri boda 'građana' postigao je Carlos Tevez u 61. minuti. Opalio je argentinski napadač iz daljine, s više od 20 metara udaljenosti i pogodio malu mrežicu vratiju Michaela Vorma, te postigao svoj četvrti ovosezonski gol, prvi od 3. kola i utakmice protiv QPR-a.

Prilikom pokušaja obrane se vratar Swanseaja ozlijedio, te je uslijedila podulja pauza, a zamijenio ga je Gerhard Tremmel.

Swansea je imao svoje dobre prilike i opasno je prijetio Joeu Hartu, ali na kraju nije izbjegao četvrti ovosezonski poraz. Kažimo i da je susret na kraju produljen čak 12 minuta, kako zbog spomenute ozljede Vorma, tako i ozljede Cityjevog braniča Micaha Richardsa, kojem je stradalo koljeno.

Zanimljivo je da su 'građani' ove sezone u devet odigranih kola postigli 18 golova, što je čak za 15 golova manje nego li su u istom periodu zabili prošle, šampionske sezone.