ATLETICO NE POSUSTAJE

Trijumf - Falcao zabio u 90. iz slobodnjaka

22.10.2012 u 08:26

Sjajni 26-godišnji kolumbijski napadač Radamel Falcao zabio je majstorski pogodak iz slobodnog udarca u 90. minuti za gostujuću pobjedu madridskog Atletica kod Real Sociedada 1:0 u 8. kolu Primere…

Atletico je ovom pobjedom zadržao korak s vodećom Barcelonom. Obje momčadi imaju po 22 boda. Barcelona je prva zbog nešto bolje gol-razlike.

Real Sociedad u četiri gostujuća nastupa ove sezone nije osvojio niti jedan bod, ali je na svom terenu do dolaska Atletica imao maksimalni bodovni učinak. Bio je vrlo tvrd orah i madridskoj momčadi u ogledu za brzi zaborav. Vrlo je malo bilo izrazitih prilika. Domaćin je više pritiskao u prvom poluvremenu, gosti su bili bolji u nastavku.

Možda i najveću priliku imao je meksički napadač Real Sociedada Carlos Vela, bivši igrač Arsenala, koji je u 83. minuti izbio 'oči u oči' s gostujućim vratarom Courtoisom, ali je tukao vrlo loše, visoko preko gola.

I onda, u 90. minuti, kada je izgledalo da će utakmica završiti bez pogodaka, na scenu je stupio Falcao. Iskosa s lijeve strane je pucao iz slobodnog udarca, prebacio živi zid i naciljao u mrežu za svoj deveti prvenstveni gol ove sezone u Primeri. Izjednačio se po broju golova s Cristianom Ronaldom. Ispred njih dvojice je Lionel Messi s 11 bodova.