SERIE A

Parma i Milan bez pobjednika

29.09.2012 u 20:25

S konačnih 1:1 zadovoljniji može biti domaćin, budući je Milan bio bolja momčad tijekom susreta

U prvom od dva za subotu predviđena dvoboja 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Parma i Milan podijelili su bodove na stadionu Ennio Tardini odigravši 1-1. Ovakvim rezultatom zadovoljniji može biti domaćin, budući je Milan bio bolja momčad tijekom susreta.

Poveli su 'rossoneri' golom Stephana El Shaarawyja u 50. minuti. Zabio je mladi napadač ljevicom iskosa s lijeve strane šesnaesterca nakon asistencije Bojana Krkića, a bio mu je to treći gol u isto toliko posljednjih susreta Serie A. Zanimljivo, prethodno je u njih 29 zabio tek dva gola.

Parma je do izjednačenja, i pokazalo se na kraju do boda, došla nakon slobodnog udarca Danielea Galloppe iz 66. minute. Opalio je veznjak Parme precizno ljevicom, a njegov je udarac pronašao sami donji desni kut.

Milanu je osvojeni bod bio sedmi u sezoni i trenutno je na devetom mjestu ljestvice. Parma je dva mjesta niže s jednim osvojenim bodom manje.

Sljedeće kolo Milanu nosi derbi protiv Intera.