Neymar i s promašenim penalom prvo ime Santosa

• Autor: S. Š., TS
  • 27.9.2012 11:17:41
  • 27.9.2012 9:46:06

Nogometaši brazilskog Santosa pobjednici su Recopa Sudamericane, južnoameričkog Superkupa, nakon što su u uzvratnoj utakmici s 2:0 savladali Universidad de Chile

Kako je u prvoj utakmici igranoj u Čileu prije mjesec dana rezultat bio 0:0, Santos je osvojio naslov.

Prvi gol na susretu zabio je najtalentiraniji brazilski nogometaš današnjice Neymar, lijepim prizemnim udarcem malo unutar kaznenog prostora u sami desni donji kut suparničkog vratara. Akciji je prethodio lijepi dupli pas Neymara i Andrea.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Neymar je izborio jedanaesterac nakon prekršaja Josea Rojasa, te je sam odlučio i izvesti kazneni udarac. No, učinio je to vrlo loše i njegov je slab udarac zaustavio vratar Universidada Jhonny Herrera.

Ipak, nerealizirani penal nije se obio o glavu momčadi iz Sao Paula koja je golom Rodriga iz 61. minute potvrdila pobjedu. Zabio je branič Santosa s glavom s nekih desetak metara nakon ubacivanja Arouce iz slobodnog udarca.

'Vrlo sam sretan. Ovo je vrlo homogena momčad i to je ključan faktor za nas kada igramo ovakva finala. Stvaramo povijest', komentirao je Neymar nakon susreta.

Bila je to sedma titula za neku brazilsku momčad u 20. izdanju Recopa Sudamericane, a prva za Santos. Inače, Santos je nastup izborio kao pobjednik Cope Libertadores (južnoamerička inačica Lige prvaka), a Universidad de Chile kao pobjednik Cope Sudamericane (južnoamerička inačica Europa lige).