Everton bez Jelavića sigurno prema vrhu

• Autor: TS
  • 26.9.2012 10:19:28
  • 22.9.2012 15:52:00

I bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića (potkoljenica) nogometaši Evertona ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici 5. kola Premiershipa. Slavili su 'toffeesi' s 3-0 na gostovanju kod Swanseaja

Put ka trećoj ovosezonskoj pobjedi momčad Davida Moyesa je trasirala već u prvom poluvremenu. Do pauze je Everton na Liberty Stadiumu u Walesu vodio 2-0 golovima Victora Anichebea i Kevina Mirallasa, dok je u nastavku pobjedu udarcem glavom nakon asistencije Leightona Bainesa potvrdio Marouane Fellaini.

Put do pobjede sastavu iz Liverpoola je bio olakšan budući je u 57. minuti "pocrvenio" Swanseajev veznjak Nathan Dyer zbog grubog prekršaja nad Bainesom. Točnije, zaslužio je za start drugi žuti karton u razmaku od samo četiri minute.

Everton je ostvarenom pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice iza Chelseaja.