UKRAJINSKO PRVENSTVO

Niko Kranjčar junak Dinama s dva pogotka

14.09.2012 u 20:54

Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar bio je junak prve utakmice 9. kola ukrajinske Premierlige. Postigao je dva od tri pogotka svog kijevskog Dinama

Na domaćem je terenu Dinamo lako uknjižio nova tri boda pobjedom protiv Karpatija 3:0. S ta tri boda je Dinamo opet došao na drugo mjesto ljestvice (21 bod), no još uvijek zaostaje za velikim rivalom Šahtarom (24 boda), koji ujedno ima i utakmicu manje.

Do ovog ogleda je Niko u šest nastupa u Premierligi postigao dva pogotka, a s nova dva je postao drugi klupski strijelac ove sezone. Prvi je Nigerijac Brown Ideye koji je danas postigao onaj preostali treći, a trenutačno je na broju od osam golova.

Ideye je otvorio seriju pogodaka u 34. minuti, a onda je unutar samo sedam minuta drugog dijela zabljesnuo Kranjčar. Lomio je suparničku obranu i vratara u 57. i 63. minuti, povećao na 3:0, pa je Dinamo do kraja dopustio suparniku da zabije i počasni pogodak.

Niko Kranjčar je odigrao svih 90 minuta, dok je Ognjen Vukojević kroz cijelo to vrijeme ostao sjediti na klupi za pričuve.

Za Dinamo idućeg tjedna počinje i natjecanje u Ligi prvaka. Prvi suparnik je PSG u utorak u Parizu. To je, inače, skupina u kojoj nastupa i hrvatski prvak Dinamo.

Ovom je prilikom Dinamo igrao u sastavu: Koval - Taiwo, Kacheridi, Mihalik, Danilo Silva - Dudu, Miguel Veloso, Gusev - Kranjčar - Ideye, Raffael. U igru su još ušli Bogdanov, Milevskij i Betao.