BUNDESLIGA

Dva gola Olića, jedan Rakitića

13.05.2009 u 21:46

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić postigao je dva pogotka za HSV u 3:1 (2:0) pobjedi protiv Bochuma u 32. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, dok je Ivan Rakitić bio strijelac jedinog pogotka za Schalke 04 u domaćem 1:2 (1:1) porazu od Stuttgarta.

Ivica Olić je bio strijelac drugog i trećeg pogotka za HSV u 33., odnosno 58. minuti kojima je svojoj momčadi donio vodstvo od 3:0 protiv Bochuma, te ju približio na pet bodova zaostatka za vodećim Wolfsburgom i Bayernom. Inače, HSV je poveo golom Guerrera (15), a na konačnih 3:1 smanjio je Freier (71). Olić je igrao svih 90 minuta za HSV, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 64.

Rakitić je postigao svoj prvi ovosezonski ligaški pogodak za Schalke i to iz slobodnog udarca sa 20-ak metara kojim je u 39. minuti uspio izjednačiti na 1:1 protiv Stuttgarta. No, Stuttgart, momčad koja posljednjih tjedana igra u najboljoj formi u Bundesligi, je do nova tri boda stigao zahvaljujući golovima Cacaua (15) i Marice (57). Stuttgart je s ova tri boda ponovno smanjio zaostatak za Wolfsburgom i Bayernom na dva boda. Raktitić je igrao svih 90 minuta za Schalke.

Andre Mijatović igrao je za Arminiju iz Bielefelda u 0:2 domaćem porazu od Hoffenheima do 82. minute kada je isključen zbog prekršaja za kazneni udarac na Bau.

Jurica Vranješ igrao je od 59. minute za Werder koji je sa 5:0 kao gost svladao Eintracht u Frankfurtu.

Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta za Energie iz Cottbusa koji je u važnoj utakmici za ostanak izgubio sa 0:1 na svom terenu od Borussije iz Moenchengladbacha golom Dantea u sudačkoj nadoknadi.

Rezultati 32. kola:

Eintracht - Werder 0-5 (Frings 51-11m, 57, Tziolis 60, Pizarro 63, Almeida 77)
Schalke 04 - Stuttgart 1-2 (Rakitić 39 / Cacau 16, Marica 57)
Energie - Borussia M. 0-1 (Dante 90+1)
Arminia - Hoffenheim 0-2 (Wellington 25, Salihović 82-11m)
Hamburger SV - Bochum 3-1 (Guerrero 15, Olić 33, 59 / Freier 71)

Igrano u utorak:

Bayern - Bayer 3-0 (Toni 47, Ribery 59, Podolski 71)
Karlsruhe - Hannover 96 2-3 (Iashvili 11, Stindl 32 / Pinto 42, Forsell 45, Balitsch 64)
Koeln - Hertha 1-2 (Chihi 90 / Cicero 42, Ebert 53)
Wolfsburg - Borussia D. 3-0 (Džeko 16, 85, Grafite 47)