Chelsea u sedam minuta sredila Wigan

• Autor: TS
  • 19.8.2012 17:02:17
  • 19.8.2012 16:55:20

Ako se netko pitao zašto su europski prvaci ovo ljeto platili 40 milijuna eura za Edena Hazarda, u nedjelju je dobio odgovor. Talentirani se Belgijac sjajno oslobodio čuvara i potom krasnom loptom izbacio naprijed Branislava Ivanovića kojem nije bilo teško zabiti za 1-0

Nogometaši Chelseaja pobjednički su otvorili novu sezonu Premierlige. U prvoj su utakmici nedjeljnog programa kao gosti svladali Wigan s 2-0, a sve je praktički bilo gotovo za šest minuta.

Ako se netko pitao zašto su europski prvaci ovo ljeto platili 40 milijuna eura za belgijskog veznjaka Edena Hazarda iz Lillea, u nedjelju je dobio odgovor. Talentirani se mladić već u drugoj minuti sjajno oslobodio čuvara Ivana Ramisa i potom krasnom loptom izbacio naprijed Branislava Ivanovića kojem nije bilo teško zabiti za 1-0.

Samo četiri minute kasnije Hazard je ponovno bio u glavnoj ulozi. Ramis je još jednom bio nemoćan, pokupio je 21-godišnjeg Belgijanca u kaznenom prostoru, a precizan je s bijele točke bio Frank Lampard. Zanimljivo, Hazard je u prošloj sezoni izborio najviše penala (sedam) od svih igrača u najjačim europskim ligama, a u istom je ritmu nastavio i u novom klubu i natjecanju.

Wigan je u nastavku utakmice bio aktivniji, imao je i više udaraca na gol, ali Chelsea je bez većih problema sačuvao prednost i s tri boda krenuo u novu premierligašku sezonu.

Istaknimo još da je u 64. minuti umjesto Hazarda u igru ušao Brazilac Oscar (20), još jedno ovoljetno pojačanje europskih prvaka.