NI LOVA NE ZNAĆI SVE

Ibrahimović spašavao bogati PSG od poraza

12.08.2012 u 08:52

Dvama golovima Zlatana Ibrahimovića nogometaši PSG-a izbjegli su poraz na otvaranju nove sezone francuskog nogometnog prvenstva. Na Parku prinčeva PSG je u 1. kolu odigrao tek 2:2 protiv Lorienta

Autogolom Maxwella iz 4. minute i golom Jeremiea Aliadierea iz 45. imao je Lorient vodstvo 2:0 na poluvremenu i činilo se da bi mogao do punog plijena kod najvećeg favorita za osvajanje naslova francuskog prvaka ove sezone. No, u nastavku je proradio Ibrahimović, i golovima iz 65. i 90. minute im donio jedan bod. Svoj prvijenac u Le Championnatu švedski je napadač, ljetos pristigao iz Milana, zabio nakon što je prethodno prsima sjajno zaštopao dubinsku loptu Nenea i potom ju mirno poslao ispod vratara Fabiena Audarda.

Jedanaesterac za PSG je u 88. minuti izborio Blaise Matuidi nakon prekršaja Gregoryja Bourillona, za što je stoper Lorienta zaslužio crveni karton. Ibrahimović je penal realizirao prizemnim udarcem u donji desni vratarov kut. Kažimo da je pored Ibrahimovića za PSG u službenom susretu debitirao i Argentinac Ezequiel Lavezzi, ljetos pristigao iz Napolija.

Lyon je bez Dejana Lovrena u sastavu slavio na gostovanju kod Rennesa golom Yoanna Gourcuffa iz 16. minute, nakon asistencije Jimmyja Brianda.

Prvo kolo nove sezone Le Championnata slobodno se može prozvati kolom gostiju, budući su u osam utakmica koliko ih je odigrano u subotu, u njih šest pobjede ostvarili gostujući sastavi. Jedinu pobjedu domaćina ostvario je Nancy koji je golom Yohana Molla u prvoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Brest 1:0.