BORBA ZA LIGU PRVAKA

Dinamovo 'biti ili ne biti' protiv opasnih Bugara

25.07.2012 u 20:30

U Maksimiru se danas (20.45) igra uzvratna utakmica drugog pretkola Lige prvaka između Dinama i Ludogoreca, a njihov prvi susret je završio 1:1. Tekstualni prijenos dvoboja hrvatskog i bugarskog prvaka pratite na tportalu

Dinamo je u lovu na skupine Lige prvaka. Prva prepreka se pokazala iznimno teškom. 'Modri' su ipak u Razgradu izvukli 1:1 i sada pred svojim navijačima imaju meč loptu, a za prolaz u treće pretkolo dovoljan je i rezultat 0:0.

Ukoliko danas sve bude išlo po planu u sljedećoj rundi Dinamo očekuje moldavski prvak Šerif, a spomenimo kako će i u četvrtom pretkolu (ukoliko do njega dođe), hrvatska momčad biti nositelj.

Uoči utakmice u Dinamu više strahuju od mogućih huliganskih nereda koji bi mogli izbaciti 'modre' iz Europe pa je izvršni predsjednik Zdravko Mamić zavapio:

'Ja se ne sjećam u mojem životu kad je Dinamo igrao važniju utakmicu, koliko god to bizarno zvučalo! Stvarno bi bila grehota da danas ne pobijedimo ali za to nam treba da naši igrači ostave dušu i srce na terenu, ali nam treba i glas naših navijača na tribini i zato ih molim da zaborave na sve nesporazume da danas budemo svi kao jedno srce i da svi navijamo za Dinamo i da Dinamo razveseli sve nas!'.

Sastavi:

Dinamo: Kelava – Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez – Calello, Badelj – Rukavina, Sammir, Kovačić – Beqiraj
Ludogorec: Golubović – Minev, Barthe, Guldan, Caicara – Djakov, Genčev – Stojanov, Marcelinho, Ivanov – Gargorov

Dinamo - Ludogorec
3:2

90+8' - kraj utakmice
90+8' - GOOOOOOOOOOL - 3:2 - ubačaj Alispahića i Vida je zabio
90+6' - Peko je pao u šesnaestercu, ali nije to bio jedanaesterac
90+4' - Guela je požutio
90+3' - požutio je Badelj
90+3' - Golubović je požutio zbog otezanja igre
90+1' - pogreška Vide, ali udarac Motija s 25 metara nije bio precizan
90' - pet minuta sudačke nadokande
89' - loša lopta za Sammira, a vrijeme curi
88' - umjesto podrške Maksimir šuti
85' - dosta krivih dodavanja kod Dinama olakšava posao obrani Ludogoreca
80' - fenomelana obrana Golubovića koji je nogom zaustavio nespretni udarac svojeg suigrača
79' - Vrsaljkov ubačaj, ali Rukavina nije moga ozbiljnije ugroziti Golubovića
76' - Bugari više ni ne razmišljaju kako da ugroze gol domaćina
74' - opsada gostujućih vrata, Bugari sve teže izlaze na kraj s Dinamovim napadima
69' - opasno živi Ludogorec, nekoliko odbijanaca u njihovom kaznenom prostoru
67' - sada je Barthe požutio nakon što je potrgao Čopa koji je ušao prije nekoliko minuta umjesto Calella
64' - igra se sve oštrije, Sammir je požutio zbog udarca laktom
60' - GOOOOOOL - 2:2 - niz pogrešaka bugarske obrane, a Rukavina je u padu iz poluvoleja zabio za izjednačenje
57' - Marcelinhu je sudac pokazao žuti karton zbog simuliranja, iako izgleda da je Tonel nehotice odozada nagazio bugarskog igrača
54' - Gargorov je požutio nakon prekršaja nad Kelavom
53' - igrači Ludogoreca su već sada počeli sa izležavanjem na travnjaku
50' - Alispahić je ubacio s lijeve strane, ali Sammirov udarac glavom je bio preslab
47' - Ludogorec i u nastavku izgleda opasnije
46' - počelo je drugo poluvrijeme, Dinamo igra s tri igrača u liniji, jer je Ibaneza zamijenio Alispahić

45+2' - kraj prvog poluvremena
43' - ubačaj za Badelja, ali bila je to teška lopta i njegov udarac je otišao daleko preko gola
42' - brza kontra Ludogoreca, u jednom trenutku su pred Kelavom imali igrača više, ali je udarac Mineva završio u bloku
36' - GOOOOOL - 1:2 - ubačaj s desne strane, lopta je preletjela Vidu, uštopao ju je Marcelinho (možda i rukom) te zabio
33' - GOOOOOL - 1:1 - Vrsaljko je ubacio, a usamljeni Rukavina je zabio za izjednačenje. Ante opet spašava Dinamo
33' - Ibanez je 'zakuhao' opasnost pred Kelavinim golom, ali srećom Stojanov nije se probio do Kelave.
31' - Marcelinho je polomio Tonela te je zasluženo požutio
28' - dva ubačaja u kazneni prostor gostiju, ali oni su to s lakoćom 'očistili'
25' - Beqiraj je požutio, 'modri' su sve nervozniji
22' - hrvatski prvak izgleda nemoćan, zvižduci sa svih tribina
19' - Sammirov korner ravno u ruke Golubovića
17' - Vida nakon kornera iz teške situacije pucao je daleko od gola
15' - od Dinama još ništa nismo vidjeli
12' - GOOOOOL - 0:1 - Stojanov je ubacio s desne strane, a Gargorov se iskupio za promašaj te je zabio glavom
10' - Dinamo je zasad bezopasan
7' - zicer za Ludogorec, Ibanez je uklizavanjem promašio loptu, Ivanov je ubacio u sredinu, a Gargorov je sa šest metara neometan pucao preko grede
5' - sa sjevera se čuju prve uvrede upućene Mamiću
3' - oprezno s obje strane, nema presinga niti od domaćih, a niti od gostujućih igrača
1' - počela je utakmica

Na tribinama se okupilo 15 tisuća navijača. Malo s obzirom da su ulaznice bile od jedne do deset kuna.