OBAVEZNO POGLEDATI

Molina poput Higuite: Zabio gol 'škorpionom'

22.07.2012 u 13:38

U derbiju 22. kola južnokorejskoga nogometog prvenstva drugoplasirani je FC Seoul deklasirao šestoplasirani Busan 6-0 pobjedom

Posljednji, šesti pogodak na utakmici, zabio je nekadašnji vezni nogometaš Hajduka i BiH-reprezentacije Dario Damjanović (31) u 67. minuti.

Ipak, najljepši trenutak dvoboja viđen je u 18. minuti, kad je Kolumbijac Mao Molina ubacivanje suigrača s lijeve strane pretvorio u vodeći pogodak na utakmici krasnim udarcem petom u letećem položaju tijela nagnutog unaprijed.

Udarac je u nogometu poznat kao 'škorpion', a izumio ga je svojedobno ekscentrični vratar Rene Higuita, također Kolumbijac, koji je istim potezom obranio udarac Jamieja Redknappa tijekom prijateljske utakmice Engleske i Kolumbije na Wembleyju 1995. godine.

Kolumbijci, kako se čini, njeguju kulturu 'škorpiona' kao nacionalno blago...