SLIJEDE ŠVEĐANI

Osijek tricom do prolaza u Europi

12.07.2012 u 21:34

Nogometaši Osijeka su nakon 11 godina vratili europske nogometne kupove na svoj Gradski vrt i rutinski potvrdili prolazak u drugo pretkolo Europske lige protiv andorske Santa Colome

Osječani su u Andori slavili sa 1:0, a pred svojim navijačima su proslavili novu pobjedu. Rezultat u uzvratu bio je 3:1 (1:0) za momčad Stanka Mršića i Osječani će u drugom pretkolu igrati protiv švedskog Kalmara

Oko tisuću navijača prvi je gol proslavilo u 20. minuti, no Miličevićevo slavlje prekinuo je sudac koji je poništio pogodak. Ipak, u 28. Zoran Kvržić je zatresao mrežu i Slavonci su riješili većinu briga. Posao im je olakšao i izostanak trojice andorskih prvotimaca koji nisu mogli dobiti dopust na svojim radnim mjestima.

Nakon odmora na gol se čekalo još 13 minuta kada je sve dileme otklonio drugi strijelac Antonio Perošević, a na 3:0 za Osijek je u 70. minuti podigao Vedran Jugović

Četiri minute prije kraja simpatični gosti su zabili, Samir Bousenine je pogodio za 1:3, ukupno u oba susreta 1:4 i tako upisali i gol u svojoj kratkoj europskoj kampanji.

Kvalifikacije se nastavljaju u ubrzanom ritmu. Sljedeće kolo igra se već idućeg tjedna. Osijek, dakle, čeka Kalmar, Hajduk Skonto, a Slaven Belupo sjevernoirski Portadown koji je izbacio makedonsku Shkendiju.

U drugom pretkolu Lige prvaka Dinamo će odmjeriti snage s bugarskim Ludogorecom.