IDE PREMA BUNDESLIGI

Dva gola za pozdrav Čolaka s Karlsruherom

05.06.2012 u 13:38

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Antonio Mirko Čolak zabio je dva gola u porazu sastava B Karlsruhea u porazu 3:2 kod Eintrachta iz Frankfurta i tako se oprostio od kluba iz kojega je gradio put prema Bundesligi

Osamnaestogodišnji Čolak potpisao je ugovor s bundesligašem Nürnbergom i krenut će na pripreme s prvim sastavom, a sa svojim Karlsruheom se oprostio u velikom stilu.

Rezervama Eintrachta trebala je pobjeda za kvalifikacije u treću ligu, no nije išlo lako. Vodili su 1:0 sve do 62. minute kada je mladi Hrvat Čolak rođen u Njemačkoj zabio prvi gol, a nakon novog vodstva domaćina, samo šest minuta kasnije ponovno je vratio rezultatski egal. Ipak, 10 minuta prije kraja, Eintracht je zabio treći gol i proslavio pobjedu.

Čolak je prošlog vikenda s hrvatskom reprezentacijom U19 (strijelac završnog gola) osigurao završnicu Eura za igrače do 19 godina u Estoniji pa je pred njim ljeto najtežih nogometnih dokazivanja.