BERNABEU UŽIVAO

Kao nekada: Golčina Luisa Figa Man. Unitedu

04.06.2012 u 08:25

Madridski Real je organizirao dvoboj svojih legendi protiv Manchester Uniteda u korist fondacije koja upravlja Realovim kampovima u Africi

S jedne strane su stali Zidane, Figo, Redondo, Hierro, Roberto Carlos, Butragueno, a preko puta su za protivnike imali Van der Sara, Irwina, Yorkea, Colea, Sheringhama. Na tribine su legende privukle čak 60 tisuće gledatelja i u takvom ozračju moralo se dogoditi nešto posebno.

Već nakon 11 minuta viđena su tri gola, a konačan rezultat bio je 3:2, no gledatelji su ostali zapanjeni pogotkom Luisa Figa koji je u 11. minuti sa 20 metara nepogrešivo naciljao rašlje i digao publiku na noge. No Nizozemac mu se briljantnom paradom odužio u nastavku, sve je podsjećalo na stare dane kada su ovi genijalci žarili i palili europskim stadionima.

Illgner je obranio penal Sheringhamu, no Tedy je kasnije zabio Fernando Redondo je podsjetio koliki je majstor bio, a bilo je, naravno, još poteza za sladokusce, u što se možete uvjeriti u videosnimci koju nudimo.

Real - Manchester 3:2 (Morientes 9, Figo 11, Redondo 69/Sharpe 9, Sheringham 80)