PA TI UDARAJ

Joey Barton dobio 12 utakmica i 75.000 funti kazne

23.05.2012 u 20:39

Barton je u drugom poluvremenu dvoboja koji je Manchester Cityju donio naslov prvaka, pri rezultatu 1:1 prvo bez lopte srušio Carlosa Teveza, a nakon što mu je sudac pokazao crveni karton u daljnoj prepirci igrača obiju momčadi Barton je s leđa 'opalio' po nogama Sergija Agüera

Zbog prekršaja na Carlosu Tevezu, te potom namjernog udaranja Sergija Agüera tijekom prekida igre u dvoboju zadnjeg kola protiv Manchester Cityja, kapetan nogometaša Queens Park Rangersa Joey Barton zaradio je čak 12 utakmica suspenzije...

Nezavisna regulatorna komisija engleskog nogometnog saveza odlučila je rigorozno kazniti najnoviji incident jednog od zločestih dečkiju Premiershipa, QPR-ova veznjaka i kapetana Joeya Bartona.

On je u drugom poluvremenu, dvoboja koji je Manchester Cityju donio naslov prvaka, pri rezultatu 1:1 u jednoj akciji na rubu vlastita kaznenog prostora prvo bez lopte srušio suparničkog napadača Argentinca Carlosa Teveza, a nakon što mu je sudac pokazao crveni karton u daljnoj prepirci igrača obiju momčadi Barton je s leđa 'opalio' po nogama još jednog argentinskog nogometaša Sergija Agüera.

U priopćenju komisije nadležne za suspenzije nogometaša u Premiershipu stoji kako je četiri utakmice kazne Barton zaradio samim isključenjem, a dodatnih osam, te novčanu kaznu od 75.000 funti, odredili su zbog udaranja Agüera u trenucima kada je Barton već bio isključen i trebao napuštati teren.