DŽOKER S KLUPE

Pogledajte: Hrvat škaricama rasplakao Bečane

18.05.2012 u 07:54

U 36. kolu austrijskog nogometnog prvenstva Sturm je s 3:1 svladao bečku Austriju, a junak domaćina bio je bivši mladi hrvatski reprezentativac Darko Bodul

Austria Wiena je stigla u Graz kako bi pobjedom uhvatila treće mjesto i Europsku ligu. I sve je dobro počelo za goste kada je za njih u 21. minuti pogodio Linz.

No u 54. minuti Sturmov trener povlači ključan potez. U igru ubacuje hrvatskog nogometaša Bodula koji mu se odužuje s dva gola (67, 86).

Posebno je bio spektakularan prvi pogodak kada je hrvatski napadač zatresao mrežu škaricama. Trijumf Sturma potvrdio je u drugoj minuti sudačke nadoknade Ehrenreich.

'Bilo je to sjajno nabacivanje Webera i produženje Okotieja. Vidio sam loptu prekasno i, srećom, uspio iz situacije izvući najbolje što se moglo. Bio je to najljepši gol u mojoj karijeri. Šteta što je došao kraj sezone baš sada kad smo uhvatili formu', rekao je Bodul, inače rođeni Sarajlija.