Olić i Petrić korak do finala

• Autor: D. S.
  • 30.4.2009 22:43:20
  • 30.4.2009 21:46:57

U prvoj utakmici drugog polufinala Kupa Uefa HSV je napravio veliki korak prema finalu. Momčad iz Hamburga je slavila sa 1:0 na gostovanju kod Werdera

Njemačko europsko polufinale bilo je puno bolje od ukrajinskog. I Werder i HSV u Bremenu nisu previše kalkulirali te su krenuli otvoreno. U prvom dijelu bilo je nekoliko sjajnih akcija i odličnih prilika, ali samo je jedna lopta odsjela u mreži. U 28. minuti gostujući branič Demel je ubacio, a veznjak HSV Trochowski neobranjivo glavom smjestio loptu iza leđa nemoćnog Wiesea.

I u nastavku smo mogli vidjeti reviju promašaja, a jednu od izglednih situacija za goste nije iskoristio Ivica Olić. Hrvatski reprezentativac u 65. minuti izmakao je pozornosti domaće obrane, ali vratara Werdera nije nadmudrio. Kako se je utakmica bližila kraju Werder je pritiskao, ali pokušaji Diega, Pizarra i ostalih domaćih nogometaša nisu bili precizni, sreća im je okrenula leđa. HSV je tako došao do lijepe prednosti pred utakmicu u Hamburgu.

Inače, Ivica Olić je zamijenjen u sudačkoj nadoknadi, dok Mladen Petrić nije bio u sastavu zbog ozljede. Kod Werdera je cijelu utakmicu na klupi bio Jurica Vranješ.

Uzvrat je 7. svibnja, a pobjednika očekuje finale 20 svibnja u Istanbulu protiv boljeg iz drugog polufinala između Dinama K. i Šahtara.

Werder - HSV 0:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 - Trochowski (28)

Werder: Wiese; Fritz (od 85. Proedl), Mertesacker, Naldo, Boenisch; Tziolis, Frings, Ozil; Pizarro, Diego, Hugo Almeida (od 61. Rosenberg)

HSV: Rost; Demel, Gravgaard, Mathijsen, Aogo (od 79. Benjamin); Jarolim, Alex Silva (od 75. Boateng); Pitroipa, Trochowski; Guerrero, Olić (od 90. Torun)