VEĆ 68 GOLOVA U SEZONI

Messi hat-trickom pretekao i Müllera

02.05.2012 u 21:50

Gerd Müller izjavio je kako će prvi čestitati Lionelu Messiju sruši li njegov rekord od 67 pogodaka u jednoj sezoni. Barcelona je sa 4:1 svladala Malagu u utakmicama odgođenog 20. kola

A s obziorm da je Messi u dvoboju protiv Malage sudjelovao s tri pogotka, maleni je Argentinac stigao do broja od 68, to jest preskočio je Müllerov rekord. Bivši napadač Bayerna postigao je nevjerojatnih 67 golova u sezoni 1972/1973, pa je taj rezulat sada već arhiviran.

Messi je seriju otvorio uspješno izvedenim penalom, a na isti je način zabio i svoj drugi gol. Hat-trick zaključio je golom iz igre u 64. minuti.

'Tehnički gledano Messi je savršen. Njegovi su golovi briljantni. Unatoč činjenici da je genije, on nije sebičan igrač. Rekordi su tu da se ruše, a ja bih bio prvi koji bi čestitao Messiju na tog postignuću. Bila bi mi čast', rekao je Müller za Mundo Deportivo. Barcinu seriju protiv Malage otvorio je Puyol, a jedini gol za goste zabio je Rondon u 26. minuti dvoboja.

Kasnije je u Bilbau svoju utakmicu zaopčeo i Real, kojem je trebala pobjeda za teoretsku potvrdu naslova.